Backe IF's höstmöte

Årets höstmöte hölls i söndags med genomgång av de olika idrottssektionerna samt första utkast av föreningens värdegrund och policy och information om #strategi2025 och #inkluderandeidrott som föreningens styrelse, ledare och aktiva står bakom och vill utgå ifrån.

Kul att innebandy, skidor och bordtennis är igång! HEJA och TACK ALLIHOPA som på olika sätt engagerar, hjälper och stöttar - vi vill ju att föreningen och dess verksamheter ska finnas så länge som möjligt. Är fylld av energi och tillförsikt - let's go!

#såmångasommöjligt #sålängesommöjligt #såbraverksamhetsommöjligt #svenskidrott #världensbästa

Text och bild: Ida Sundin

 

Utvecklad av
SCS Design

Stöds av
EU jordbruksfonden

 

Kontaktinformation

Fjällsjö Framtid

Torgvägen 1A
883 72 Backe
0624- 101 69

 

Hitta hit

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.